باند های پسیو و باندهای اکتیو
Category

باند های پسیو (passive) و اکتیو (active) چیست

آشنایی با باند های پسیو(passive) و اکتیو(active):

بسیاری از ما وقتی نام باند (باند های پسیو و باند های اکتیو) را میشنویم تصویری که در مراسم های شادی و عزاداری  از باند ها دیده ایم از باند ها به ذهن ما می آید و شاید ندانیم که باند ها به چند قسمت تقسیم میشوند ؟ چگونه کارمیکنند؟ویا حتی نتوانیم تصویری دقیق و صحیح ارائه دهیم.ما قصد داریم تا شما را در این مقاله با انواع باند ها و کاربرد هایشان آشنا کنیم.

باند های پسیو باندهای اکتیو

    باند های پسیو(passive):

بلندگوها و باند های پسیو در داخلشان آمپلی فایر وجود ندارد و برای پخش نیاز به آمپلی فایر دارند که میتوانید این مساله را با یک پاور میکسر حل کنید . برای درک بیشتر این موضوع میتوانید به مقاله ی پاورمیکسر سربزنید .

کاربرد این باند ها بیشتر در مناسبات خیابانی /پارتی/دیسکو/سخنرانی/هیئت ها/ومداحی ها و…است.البته این به این معنی نیسیت که از باند های اکتیو در مکان های مذکور استفاده نمیشود بلکه به این معنی است که باند های پسیو در مقایسه با باند های اکتیو مناسب تر است.باند های پسیو که معمولا در استودیو ها مورد استفاده قرار میگیرند برخلاف باند های پسیو معمولی از نوع کواکسیال هستند که از مگنت های بسیار دقیق و  دیافراگم خیلی قدرتمند بهره میبرند.باند های پسیو هرچند که آمپیلی فایر داخلی ندارند اما در پشت بدنه هایشان تنظیماتی برای تناسب فرکانس هارا دارا میباشند.

باندهای پسیو حرفه ای از طیف بزرگی ازفرکانس ها  پشتیبانی میکنند و به همین دلیل به عنوان باند های مانیتور حرفه ای نیز از آنها استفاد ه میگردد.معمولا دراستودیو ها از باند های پسیو استفاده میشود  زیرا به وسیله ی ابزار های مختلف صدای خروجی آنها به راحتی تنظیم میشود از مزایای باند های پسیو میتوان به قیمت پایین/نبود نیاز به جریان برق مجزا و استفاده به عنوان یک باند سخنرانی مناسب اشاره کرد.

باند های اکتیو (active):

باند های اکتیو یک آمپیلی فایر داخلی و یک کنترلر به همراه دارند.تنظیمات قرار گرفته بر روی بدنه های این باند ها تنظیمات بیس و gain و تریبل و پیچ های ولوم وجود دارند.باند های اکتیو به برق شهری نیاز دارند تا کارکنند . در پشت مدار های amp این باند ها یک فن دوازده سانتیمتری و یا یک هیت سنک دارند که وظیفه شان خنک سازی باند است .

مهمترین خصوصیت باند های اکتیو توانایی هایی است که آمپیلی فایر های داخلی  آنهارا فراهم میکنند .برای مثال شما دیگر هیچ نیازی به تنظیم کردن فرکانس های خروجی نخواهید داشت به این دلیل که این وظیفه را آمپیلی فایر های داخلی به عهده میگیرند.پس در نتیجه خطرات خرابی درایو ها و بلند گوها به حداقل میرسد و در هزینه ها صرف جویی خواهد شد .از ویژگی های باند های اکتیو میتوان به عدم نیاز به آمپلی فایر و نصب و راه اندازی آسان اشاره کرد.

باند های پسیو , باند های اکتیو

امیدوار مطالبم شمارو راهنمایی کرده باشه مطالب مارو به اشتراک بگذارید . برای ارتباط با ما به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید و سفارشات مجالس خود برای خواننده و دی جی انجام دهید .مطالب مارا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع:ویکی پدیا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *