تاثیر موسیقی بر یادگیری

تاثیر موسیقی بر یادگیری | تاثیر موسیقی بر یادگیری کودکان

پس از بحث های مختصر و مفصلی که راجب تاثیرات موسیقی بر رشد جنین و… یا حرام و حلال بودن موسیقیی کردیم در این مقاله به یکی دیگر از مباحثات تاثیر موسیقی یعنی تاثیر موسیقی بر یادگیری میپردازیم پس تا اخر مقاله با ما همراه باشید

تاثیر موسیقی بر یادگیری

در تمامی دوران زندگی میتوان شاهد اثر موسیقی بر آموزش و  یادگیری بود .موسیقی و سبک های متنوع آن هر کدام تاثیرات خود را روی ذهن دارد. برای مثال موسیقی هایی که سرعت بالایی دارند مانند موسیقی های رپ موجب تقویت ذهن و قوه ی یادگیری میشوند همچنین میتواند انرژی های منفی را از ما دور کند و حس مثبت را به ما انتقال دهد .

موسیقی برای تمامی افراد لذت بخش است  که به دلایل تاثیرات مثبتی که روی ذهن ما دارد باعث افزایش تمرکز و دقت میشود . یکی از روش های اساسی برای آموزش کودکان استفاده ازموسیقی است . به دلایل همین اثرات ترانه بر یادگیری است که دربسیاری از پک ها و بسته های آموزشی از موسیقی استفاده های زیادی میکنند  به خصوص آن دسته از بسته های آموزشی که برای کودکان است .همچنین بسیار شنیده ایم که حفظ کردن اشعار موسیقی میتواند به تقویت حافظه کمک میکند و در سنین بالاتر موجب کمتر شدن احتمال مبتلا به آلزایمر شود و باید بگوییم که این مطلب صحت دارد و اگر اشعار همراه با نت و ریتم باشد تاثیر آن بیشتر میشود .

تاثیر موسیقی بر یاد گیری کودکان تاثیر موسیقی بر یادگیری در کودکان  :

دربرخی کشور های توسعه یافته  مانند آمریکا برنامه هایی با هدف تثبیت تاثیر موسیقی  در یادگیری و افزایش نمرات دانش آموزان ارائه میشود. اگر دو کودک در آموزش یک مهارت شرکت کننند و توانایی و هوش یکسانی داشته باشند آن کودکی که مهارت را با موسیقی تمرین کرده است زود تر یاد میگرید.

با مراجعه به کتب دانشمندانی چون ابو علی سینا میفهمیم که علم موسیقی از دیر باز بر پایه ی ریاضیات بوده است که همین مطالب بحث را در باره ی  رابطه موسیقی و ریاضیات باز میکند.   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *